ESX10-TB-102-DC24V-4A-E
Manufacturer:
E-T-A
Part Number:
ESX10-TB-102-DC24V-4A-E
Category:
Circuit Breakers
Description:
CIR BRKR SOLID STATE 4A 24VDC
Manufacturer :
E-T-A
Category :
Circuit Breakers
Actuator Type :
Slide Switch
Approval Agency :
ATEX, CSA C22.2 No 14, UL2367, UL508, UL Class I Div 2
Breaker Type :
Solid State
Current Rating (Amps) :
4A
Illumination :
Green, Orange, Red
Illumination Voltage (Nominal) :
Mounting Type :
DIN Rail
Number of Poles :
1
Product Status :
Active
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
32 V