4230-T130-K0BU-15A
Manufacturer:
E-T-A
Part Number:
4230-T130-K0BU-15A
Category:
Circuit Breakers
Description:
CIR BRKR THERM 15A 480VAC/125VDC
Manufacturer :
E-T-A
Category :
Circuit Breakers
Actuator Type :
Lever
Approval Agency :
CSA C22.2 No 235, UL489
Breaker Type :
Thermal Magnetic
Current Rating (Amps) :
15A
Illumination :
None
Illumination Voltage (Nominal) :
Mounting Type :
DIN Rail
Number of Poles :
3
Product Status :
Active
Voltage Rating - AC :
480 V
Voltage Rating - DC :
125 V