TWBPJ-UFLHF6-088N2PDAE150
Manufacturer:
Hirose Electric Co., Ltd.
Part Number:
TWBPJ-UFLHF6-088N2PDAE150
Category:
Coaxial Cables (RF)
Description:
CBL ASSY PLUG 5.906"
Manufacturer :
Hirose Electric Co., Ltd.
Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
1st Contact Gender :
2nd Connector :
U.FL (UMCC) Plug, Right Angle
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
2nd Contact Gender :
Female
Cable Impedance :
Cable Type :
1.37mm OD Coaxial Cable
Color :
Black
Connector Impedance :
Features :
Frequency - Max :
8 GHz
Ingress Protection :
Length :
5.906" (150.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Overall Impedance :
50 Ohms