IAGNF6-1-51-10.0
Manufacturer:
Sensata Technologies – Airpax
Part Number:
IAGNF6-1-51-10.0
Category:
Circuit Breakers
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER
Manufacturer :
Sensata Technologies – Airpax
Category :
Circuit Breakers
Actuator Type :
Toggle
Approval Agency :
Breaker Type :
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps) :
10A
Illumination :
None
Illumination Voltage (Nominal) :
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Poles :
1
Product Status :
Active
Voltage Rating - AC :
250 V
Voltage Rating - DC :
80 V