8340-F410-P1M2-A2H0-10A
Part Number:
8340-F410-P1M2-A2H0-10A
Description:
CIR BRKR MAG 10A 240VAC 80VDC
Actuator Type :
Lever
Approval Agency :
CSA C22.2 No 235, GB 17701, IEC 60934, UL1077
Current Rating (Amps) :
10A
Product Status :
Active
Voltage Rating - AC :
240 V
Voltage Rating - DC :
80 V