4230-T120-K0DU-25A
Part Number:
4230-T120-K0DU-25A
Description:
CIR BRKR THERM 25A 480VAC/125VDC
Approval Agency :
CSA C22.2 No 235, UL489
Current Rating (Amps) :
25A
Number of Poles :
2
Voltage Rating - AC :
480 V
Voltage Rating - DC :
125 V