U.FLHF-ELM6-088N3PDAT240
Manufacturer:
Hirose Electric Co., Ltd.
Part Number:
U.FLHF-ELM6-088N3PDAT240
Category:
Coaxial Cables (RF)
Description:
CABLE ASSY U.FL PLUG SMT
Manufacturer :
Hirose Electric Co., Ltd.
Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
1st Contact Gender :
2nd Connector :
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
2nd Contact Gender :
Cable Impedance :
50 Ohms
Cable Type :
1.37mm OD Coaxial Cable
Color :
Connector Impedance :
Features :
Frequency - Max :
6 GHz
Ingress Protection :
Length :
9.449" (240.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 90°C