2-6400-IG1-P10-SI-12A
Manufacturer:
E-T-A
Part Number:
2-6400-IG1-P10-SI-12A
Category:
Circuit Breakers
Description:
CIR BRKR THRM 12A 250VAC 28VDC
Manufacturer :
E-T-A
Category :
Circuit Breakers
Actuator Type :
Push to Reset
Approval Agency :
CSA C22.2 No 235, IEC 60934, UL1077
Breaker Type :
Thermal
Current Rating (Amps) :
12A
Illumination :
None
Illumination Voltage (Nominal) :
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Poles :
1
Product Status :
Active
Voltage Rating - AC :
250 V
Voltage Rating - DC :
28 V