IEG6-1-51-20.0-21-V
Manufacturer:
Sensata Technologies – Airpax
Part Number:
IEG6-1-51-20.0-21-V
Category:
Circuit Breakers
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR
Manufacturer :
Sensata Technologies – Airpax
Category :
Circuit Breakers
Actuator Type :
Lever
Approval Agency :
CSA, TUV, UL1077
Breaker Type :
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps) :
20A
Illumination :
None
Illumination Voltage (Nominal) :
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Poles :
1
Product Status :
Active
Voltage Rating - AC :
250 V
Voltage Rating - DC :
80 V