4230-T110-K0BU-35A
Part Number:
4230-T110-K0BU-35A
Description:
CIR BRK THERM-M 35A 240VAC/60VDC
Approval Agency :
CSA C22.2 No 235, UL489
Current Rating (Amps) :
35A
Number of Poles :
1
Voltage Rating - AC :
277 V
Voltage Rating - DC :
60 V