4230-T120-K0BE-13A
Part Number:
4230-T120-K0BE-13A
Description:
CIR BRKR THERM 13A 480VAC/125VDC
Approval Agency :
CSA C22.2 No 235, UL1077
Current Rating (Amps) :
13A
Number of Poles :
2
Voltage Rating - AC :
480 V
Voltage Rating - DC :
125 V