4230-T120-K0BE-1.2A
Part Number:
4230-T120-K0BE-1.2A
Description:
CIR BRK THERM 1.2A 480VAC/125VDC
Approval Agency :
CSA C22.2 No 235, UL1077
Current Rating (Amps) :
1.2A
Number of Poles :
2
Voltage Rating - AC :
480 V
Voltage Rating - DC :
125 V