4230-T110-K0DE-1.6A
Part Number:
4230-T110-K0DE-1.6A
Description:
CIR BRKR THERM 1.6A 277VAC/60VDC
Approval Agency :
CSA C22.2 No 235, UL1077
Current Rating (Amps) :
1.6A
Number of Poles :
1
Voltage Rating - AC :
277 V
Voltage Rating - DC :
60 V