1410-L410-P3F1-E01-2.25A
Manufacturer:
E-T-A
Part Number:
1410-L410-P3F1-E01-2.25A
Category:
Circuit Breakers
Description:
CIRC BRKR THRM
Manufacturer :
E-T-A
Category :
Circuit Breakers
Actuator Type :
Push to Reset
Approval Agency :
CSA C22.2 No 235, IEC 60934, UL1077
Breaker Type :
Thermal
Current Rating (Amps) :
2.25A
Illumination :
None
Illumination Voltage (Nominal) :
Mounting Type :
PCB
Number of Poles :
1
Product Status :
Active
Voltage Rating - AC :
250 V
Voltage Rating - DC :
50 V