CLB-203-27E6A-W-H/20
Manufacturer:
Carling Technologies
Part Number:
CLB-203-27E6A-W-H/20
Category:
Circuit Breakers
Description:
CIRCUIT BREAKER
Manufacturer :
Carling Technologies
Category :
Circuit Breakers
Actuator Type :
Push to Reset
Approval Agency :
CE, cUL, TUV, UL1077, UL1500
Breaker Type :
Thermal
Current Rating (Amps) :
20A
Illumination :
None
Illumination Voltage (Nominal) :
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Poles :
1
Product Status :
Active
Voltage Rating - AC :
250 V
Voltage Rating - DC :
32 V