4230-T120-K0DU-15A
Part Number:
4230-T120-K0DU-15A
Description:
CIR BRKR THERM 15A 480VAC/125VDC
In Stock:
1
Approval Agency :
CSA C22.2 No 235, UL489
Current Rating (Amps) :
15A
Number of Poles :
2
Voltage Rating - AC :
480 V
Voltage Rating - DC :
125 V