4230-T120-K0CU-50A
Part Number:
4230-T120-K0CU-50A
Description:
CIR BRKR THERM 50A 480VAC/125VDC
In Stock:
2
Approval Agency :
CSA C22.2 No 235, UL489
Current Rating (Amps) :
50A
Number of Poles :
2
Voltage Rating - AC :
480 V
Voltage Rating - DC :
125 V