2-5700-IG1-K14-DD-20A
Manufacturer:
E-T-A
Part Number:
2-5700-IG1-K14-DD-20A
Category:
Circuit Breakers
Description:
CIR BRKR THRM 20A 250VAC 50VDC
In Stock:
17
Manufacturer :
E-T-A
Category :
Circuit Breakers
Actuator Type :
Push-Push
Approval Agency :
CSA C22.2 No 235, GB 17701, IEC 60934, UL1077
Breaker Type :
Thermal
Current Rating (Amps) :
20A
Illumination :
None
Illumination Voltage (Nominal) :
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Poles :
1
Product Status :
Active
Voltage Rating - AC :
250 V
Voltage Rating - DC :
50 V