4230-T130-K0CE-15A
Part Number:
4230-T130-K0CE-15A
Description:
CIR BRKR THERM 15A 480VAC/125VDC
In Stock:
36
Approval Agency :
CSA C22.2 No 235, UL1077
Current Rating (Amps) :
15A
Number of Poles :
3
Voltage Rating - AC :
480 V
Voltage Rating - DC :
125 V