W58-XB1A4A-1.50
Manufacturer:
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Part Number:
W58-XB1A4A-1.50
Category:
Circuit Breakers
Description:
CIR BRKR THRM 1.5A 250VAC 50VDC
In Stock:
299
Manufacturer :
Category :
Circuit Breakers
Actuator Type :
Push to Reset
Approval Agency :
Breaker Type :
Thermal
Current Rating (Amps) :
1.5A
Illumination :
Illumination Voltage (Nominal) :
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Poles :
1
Product Status :
Active
Voltage Rating - AC :
250 V
Voltage Rating - DC :
50 V