LA100P1254TI
Part Number:
LA100P1254TI
Description:
FUSE CARTRIDGE 125A 1KVAC/750VDC
Current Rating (Amps) :
125A
Features :
Indicating
Fuse Type :
Cartridge
Package / Case :
Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
1.500" Dia x 5.709" L (38.10mm x 145.00mm)
Voltage Rating - AC :
1 kVAC
Voltage Rating - DC :
750 VDC