LA120URD73LI0800
Part Number:
LA120URD73LI0800
Description:
FUSE SQUARE 800A 1.2KVAC RECT
Current Rating (Amps) :
800A
Features :
Fuse Type :
Square
Package / Case :
Rectangular, Blade
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
2.854" L x 2.933" W x 3.131" H (72.50mm x 74.50mm x 79.53mm)