LA070URD33LI0800
Part Number:
LA070URD33LI0800
Description:
FUSE SQUARE 800A 700VAC RECT
Current Rating (Amps) :
800A
Package / Case :
Rectangular, Blade
Size / Dimension :
1.874" L x 2.933" W x 3.169" H (47.60mm x 74.50mm x 80.50mm)
Voltage Rating - AC :
700 VAC