LA70QS8004
Part Number:
LA70QS8004
Description:
FUSE CARTRIDGE 800A 700VAC/VDC
Current Rating (Amps) :
800A
Size / Dimension :
2.500" Dia x 2.843" L (63.50mm x 72.20mm)
Voltage Rating - AC :
700 VAC
Voltage Rating - DC :
700 VDC