LA70QS1754K
Part Number:
LA70QS1754K
Description:
FUSE CARTRIDGE 175A 700VAC/VDC
Current Rating (Amps) :
175A
Size / Dimension :
1.220" Dia x 2.874" L (31.00mm x 73.00mm)
Voltage Rating - AC :
700 VAC
Voltage Rating - DC :
700 VDC