LA15QS8004
Part Number:
LA15QS8004
Description:
FUSE CARTRIDGE 800A 150VAC/VDC
Current Rating (Amps) :
800A
Mounting Type :
Bolt Mount
Operating Temperature :
Package / Case :
Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Size / Dimension :
1.500" Dia x 1.252" L (38.10mm x 31.80mm)
Voltage Rating - AC :
150 VAC
Voltage Rating - DC :
150 VDC