LA15QS22
Part Number:
LA15QS22
Description:
FUSE CARTRIDGE 2A 150VAC/VDC 5AG
Current Rating (Amps) :
2A
Package / Case :
5AG, 10mm x 38mm (Midget)
Size / Dimension :
0.409" Dia x 1.500" L (10.40mm x 38.10mm)
Voltage Rating - AC :
150 VAC
Voltage Rating - DC :
150 VDC