5AHLE-300E
Part Number:
5AHLE-300E
Description:
FUSE CARTRIDGE 300A 5.5KVAC
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
65kA
Class :
Current Rating (Amps) :
300A
Size / Dimension :
3.000" Dia x 15.900" L (76.20mm x 403.86mm)