7.2WKMSJ200
Manufacturer:
Eaton-Bussmann Electrical Division
Part Number:
7.2WKMSJ200
Category:
Electrical, Specialty Fuses
Description:
FUSE CARTRIDGE 200A 7.2KVAC
Manufacturer :
Category :
Electrical, Specialty Fuses
Applications :
Approval Agency :
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
40kA
Class :
Current Rating (Amps) :
200A
Features :
Fuse Type :
Cartridge
Mounting Type :
Requires Holder
Operating Temperature :
Package / Case :
Product Status :
Active
Response Time :
Medium Blow
Size / Dimension :
2.992" Dia x 17.402" L (76.00mm x 442.00mm)