LPJ-300SP
Part Number:
LPJ-300SP
Description:
FUSE CRTRDGE 300A 600VAC/300VDC
Current Rating (Amps) :
300A
Package / Case :
Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Size / Dimension :
2.000" Dia x 3.380" L (50.80mm x 85.85mm)
Voltage Rating - AC :
600 VAC
Voltage Rating - DC :
300 VDC