LPJ-175SPI
Part Number:
LPJ-175SPI
Description:
FUSE CRTRDGE 175A 600VAC/300VDC
Current Rating (Amps) :
175A
Features :
Indicating
Package / Case :
Cylindrical, Alarm Indicator, Blade Terminal
Size / Dimension :
1.500" Dia x 3.000" L (38.10mm x 76.20mm)
Voltage Rating - AC :
600 VAC
Voltage Rating - DC :
300 VDC