PSR032FL0800Z
Part Number:
PSR032FL0800Z
Description:
FUSE SQUARE 800A 700VAC/600VDC
Approval Agency :
CCC, CE, cURus, UL
Current Rating (Amps) :
800A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
2.008" L x 2.362" W x 2.598" H (51.00mm x 60.00mm x 66.00mm)
Voltage Rating - AC :
700 VAC
Voltage Rating - DC :
600 VDC