PSR032UL0800X
Part Number:
PSR032UL0800X
Description:
FUSE SQUARE 800A 700VAC/600VDC
Approval Agency :
CE, cURus, UL
Current Rating (Amps) :
800A
Features :
Indicating
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
1.898" L x 2.362" W x 2.598" H (48.20mm x 60.00mm x 66.00mm)
Voltage Rating - AC :
700 VAC
Voltage Rating - DC :
600 VDC