L75QS300.X
Part Number:
L75QS300.X
Description:
750VDC HIGHSPEED SEMICONDUCTOR F
Current Rating (Amps) :
300A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
2.000" Dia x 2.844" L (50.80mm x 72.24mm)
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
750 VDC