XEV20-60-SP
Part Number:
XEV20-60-SP
Description:
20MM EV FUSE SAMPLE
Current Rating (Amps) :
60A
Size / Dimension :
0.787" Dia x 1.575" L (20.00mm x 40.00mm)
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
500 VDC