63NHG02B
Part Number:
63NHG02B
Description:
FUSE SQUARE 63A 500VAC/250VDC
Applications :
Electrical, Industrial
Approval Agency :
VDE
Current Rating (Amps) :
63A
Features :
Indicating
Response Time :
Fast Blow
Size / Dimension :
2.953" L x 2.047" W x 2.165" H (75.00mm x 52.00mm x 55.00mm)
Voltage Rating - AC :
500 VAC
Voltage Rating - DC :
250 VDC