L75QS200.V
Part Number:
L75QS200.V
Description:
750VDC HIGHSPEED SEMICONDUCTOR F
Current Rating (Amps) :
200A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
1.218" Dia x 2.875" L (30.94mm x 73.03mm)
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
750 VDC