KLSR050.T
Part Number:
KLSR050.T
Description:
FUSE CARTRIDGE 50A 600VAC/300VDC
Current Rating (Amps) :
50A
Size / Dimension :
1.063" Dia x 5.500" L (27.00mm x 139.70mm)
Voltage Rating - AC :
600 VAC
Voltage Rating - DC :
300 VDC