L25S045.T
Part Number:
L25S045.T
Description:
FUSE CARTRIDGE 45A 250VAC/VDC
Current Rating (Amps) :
45A
Size / Dimension :
0.811" Dia x 1.626" L (20.60mm x 41.30mm)
Voltage Rating - AC :
250 VAC
Voltage Rating - DC :
250 VDC