L17T100.T
Part Number:
L17T100.T
Description:
FUSE CRTRDGE 100A 170VDC CYLINDR
Current Rating (Amps) :
100A
Size / Dimension :
1.000" Dia x 1.157" L (25.40mm x 29.40mm)
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
170 VDC