125SM00GR-L
Manufacturer:
Altech Corporation
Part Number:
125SM00GR-L
Category:
Electrical, Specialty Fuses
Description:
FUSE SQUARE 125A 660VAC RECT
Manufacturer :
Altech Corporation
Category :
Electrical, Specialty Fuses
Applications :
Approval Agency :
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
Class :
NH
Current Rating (Amps) :
125A
Features :
Fuse Type :
Square
Mounting Type :
Bolt Mount
Operating Temperature :
Package / Case :
Rectangular, Blade
Product Status :
Active
Response Time :
Size / Dimension :
2.165" L x 1.102" W x 1.969" H (55.00mm x 28.00mm x 50.00mm)
Voltage Rating - AC :
660 VAC