JLLS060.T
Part Number:
JLLS060.T
Description:
FUSE CARTRIDGE 60A 600VAC/300VDC
Current Rating (Amps) :
60A
Size / Dimension :
1.000" Dia x 1.563" L (25.40mm x 39.70mm)
Voltage Rating - AC :
600 VAC
Voltage Rating - DC :
300 VDC