160NH0GL
Manufacturer:
Altech Corporation
Part Number:
160NH0GL
Description:
FUSE SQUARE 160A 500VAC RECT
Manufacturer :
Altech Corporation
Current Rating (Amps) :
160A
Size / Dimension :
2.559" L x 1.654" W x 1.142" H (65.00mm x 42.00mm x 29.00mm)
Voltage Rating - AC :
500 VAC