100NH1GL
Part Number:
100NH1GL
Description:
FUSE SQUARE 100A 500VAC RECT
Current Rating (Amps) :
100A
Size / Dimension :
2.559" L x 1.654" W x 1.142" H (65.00mm x 42.00mm x 29.00mm)
Voltage Rating - AC :
500 VAC