125NH00GL-ISO
Part Number:
125NH00GL-ISO
Description:
FUSE SQUARE 125A 500VAC RECT
Approval Agency :
VDE
Current Rating (Amps) :
125A
Response Time :
Fast Blow
Size / Dimension :
2.047" L x 1.673" W x 1.102" H (52.00mm x 42.50mm x 28.00mm)
Voltage Rating - AC :
500 VAC