048102.5VXLP
Part Number:
048102.5VXLP
Description:
FUSE INDICATING 2.5A 125VAC/VDC
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
300A
Class :
Current Rating (Amps) :
2.5A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.665" L x 0.228" W x 0.772" H (16.90mm x 5.80mm x 19.60mm)
Voltage Rating - AC :
125 VAC
Voltage Rating - DC :
125 VDC