PSX1XLUB0500X
Part Number:
PSX1XLUB0500X
Description:
FUSE SEMI 1500VDC 1XL SIZE 500A
In Stock:
1
Current Rating (Amps) :
500A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Rectangular, Blade
Size / Dimension :
4.988" L x 2.028" W x 2.264" H (126.70mm x 51.50mm x 57.50mm)