PSR073DL0800X
Part Number:
PSR073DL0800X
Description:
FUSES POWR-SPEED
In Stock:
1
Approval Agency :
CE, cURus, UL
Current Rating (Amps) :
800A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Rectangular, Blade
Size / Dimension :
2.921" L x 2.894" W x 3.130" H (74.20mm x 73.50mm x 79.50mm)