PSR073FS0800Z
Part Number:
PSR073FS0800Z
Description:
FUSE POWR-SPEED INCH SZ:73 800A
Current Rating (Amps) :
800A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
2.953" L x 2.894" W x 3.130" H (75.00mm x 73.50mm x 79.50mm)