PSX3XLFL1000X
Part Number:
PSX3XLFL1000X
Description:
FUSE SEMI 1500VDC 3XL SIZE 1000A
In Stock:
1
Current Rating (Amps) :
1kA
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Rectangular
Size / Dimension :
5.043" L x 2.894" W x 3.130" H (128.10mm x 73.50mm x 79.50mm)